Leírás
A UNIMAK SM 700-F / SM 1500-F / SM 1600-F egy professzionális fólia szelő (foil slitting) gépcsalád, amely PVC, P.P., finish és melamin fóliák precíz hosszanti vágására készült ipari környezetben. A sorozat több munkaszélességet (700 mm / 1500 mm / 1600 mm) kínál, így rugalmasan illeszthető különböző gyártási igényekhez.
Főbb jellemzők
-
Precíz fólia vágás PVC, P.P., finish és melamin anyagokon – stabil és egyenletes vágási eredmény.
-
Vágási sebesség: 75 m/perc – ipari tempójú feldolgozás.
-
Max. tekercs átmérő: 600 mm – nagy kapacitású tekercsekhez.
-
Tekercsszélesség opciók: 700 / 1500 / 1600 mm – rugalmas méretek különböző fóliákhoz.
-
Max. fólia vastagság: 0,40 mm – erősebb fóliák kezelése.
-
Minimális vágási szélesség: 15 mm – finomabb vágásokhoz is alkalmas.
-
Felül-alul görgőkéses rendszer – sima és stabil vágási él.
-
Kések száma: 10–15 db – beállítható vágási darabszám.
-
Frictional tekercselő rendszer – stabil tekerés és feszítés a teljes folyamat alatt.
Alkalmazási területek
A SM-F sorozat kiváló választás olyan gyártósorokhoz, ahol fóliák precíz előkészítése szükséges laminálási, kasírozási, profil wrap vagy panelen történő dekorációs alkalmazásokhoz. Alkalmas PVC és P.P. fóliák nagy mennyiségű, ismételhető vágására, ipari feldolgozásban.
Miért érdemes választani?
A UNIMAK fólia szelő gép sorozat kombinálja a nagy teljesítményt, stabil működést és rugalmas méret-kezelést. A 75 m/perc vágási sebesség, a többféle tekercsszélesség-opció és a felül-alul görgőkéses rendszer együttesen biztosítják a gyors, tiszta és hatékony vágást. Az ilyen gépek döntő szerepet játszanak a panel lamináló, fóliafeldolgozó vagy profil kasírozó gyártási sorok gördülékeny működésében
UNIMAK SM 700-F / SM 1500-F / SM 1600-F fólia szelő gép – Gyártói oldal
Faiparigepek.com - faipari gépek és technológiák
Vélemények
UNIMAK SM 700-F fólia szelő gép – precíz, nagy kapacitású slitter
A UNIMAK SM 700-F / SM 1500-F / SM 1600-F ipari fólia szelő gépek sorozata PVC, P.P., finish és melamin fóliák precíz vágására készült 700 mm-től 1600 mm-ig terjedő tekercsszélességgel. A gépek felül-alul gördülőkéses vágórendszerrel, max. 0,40 mm fólia vastagsággal és 75 m/perc vágási sebességgel biztosítják a gyors, tiszta és sorjamentes vágást ipari feldolgozó sorokban. A stabil 600 mm-es tekercsátmérő, 10–15 késes elrendezés és frictional tekercselő rendszer kombinációja lehetővé teszi a nagy teljesítményű és megbízható működést PVC- és PP-alapú fóliák esetén.
Részletesebb termékelőny: A Unimak SM 700-F /SM 1500-F fóliavágó gép - forgókésées olyan faipari termék vagy gép, amelynél a döntő szempont általában a megbízhatóság, a műhelybe illeszthetőség és a hosszú távú használhatóság. Egy ilyen tételnél a valós értéket az mutatja meg, mennyire könnyen illeszthető be a meglévő technológiába és napi rutinba. Ez a termék ezért elsősorban asztalos-, fafeldolgozó és ipari feladatokhoz lehet jó választás, különösen akkor, ha a feladat nem eseti, hanem ismétlődő vagy folyamatos igénybevételű.
Használati szempontból mit jelent ez? A jelenlegi leírásból kiemelhető UNIMAK SM 700-F / SM 1500-F / SM 1600-F, PVC, P.P., finish és melamin fóliák és Főbb jellemzők, amelyek a mindennapi használatban közvetlen gyakorlati előnnyé fordulnak. A jól megválasztott kialakítás a gyakorlatban könnyebb beillesztést, áttekinthetőbb munkafolyamatot és stabilabb végeredményt adhat. A leírásban megjelenő 700 mm, 1500 mm, 1600 mm méret- vagy műszaki jelölések segítenek a megfelelő rendszerkapcsolat és alkalmazási tartomány meghatározásában. A gyártói forrásként ellenőrizhető háttérinformáció elérhető a kapcsolódó hivatalos oldalon is: www.unimak.tc.
Műhelyi és üzemi alkalmazás: A Unimak SM 700-F /SM 1500-F fóliavágó gép - forgókésées akkor tud igazán jól teljesíteni, ha a körülötte lévő technológia is megfelelően van méretezve. A helyes választást az segíti, ha a műhelyi környezet, az anyagméretek, az ütemezett terhelés és a kapcsolódó gépek követelményei egyszerre kerülnek mérlegre. Ez különösen fontos akkor, ha a termék kapcsolódik elszívó-, adagoló-, továbbító-, vágó- vagy felületkezelő rendszerhez, mert a valódi hatékonyság mindig a teljes folyamatban mérhető.
- Fő fókusz: A megbízhatóság, a műhelybe illeszthetőség és a hosszú távú használhatóság.
- Tipikus felhasználás: Asztalos-, fafeldolgozó és ipari feladatokhoz.
- Választási előny: a termék nemcsak önállóan értelmezhető, hanem jól integrálható a meglévő műhelyi rendszerbe is.
- Gyakorlati megjegyzés: a pontos konfiguráció, felszereltség és kapacitás gyártói kivitel szerint eltérhet, ezért érdemes a végleges illesztést a teljes rendszer oldaláról vizsgálni.
Összegzés: Röviden: ez a megoldás azoknak kedvez, akik nem pusztán alkatrészt vagy gépet keresnek, hanem kiszámítható, jól illeszthető műhelyi teljesítményt. A Unimak SM 700-F /SM 1500-F fóliavágó gép - forgókésées leírása így nemcsak keresőbarátabb és informatívabb, hanem a vásárlói döntést is jobban támogatja, mert kiemeli azokat a tényezőket, amelyek a tényleges használat során számítanak: az illeszthetőséget, a kiszámítható működést és a feladathoz való szakmai megfelelést.