Leírás
Komplett gyártósor négyoldali és kétvéges megmunkáláshoz
A Reignmac RMM+RMD Four Side Moulder + Double End Tenoner Production Lineegy komplett ipari faipari gyártósor, amely a négyfejes gyalugép és a páros csapozótechnológiai előnyeit kapcsolja össze. A gyártói oldal alapján a rendszer olyan folyamatos feldolgozásra alkalmas, ahol a munkadarabok négy oldalát, valamint két végét kell megmunkálni. Ez a technológiai felépítés különösen fontos parketta-, padlóanyag-, bútoralkatrész- és dekorációs faanyaggyártásban, ahol a pontos profilozás, mérettartás és sorozatgyártási stabilitás alapkövetelmény.
RMM négyfejes gyalugép és RMD páros csapozó egy folyamatban
A gyártósor lényege, hogy az RMM négyfejes gyalugép a faanyag hosszanti oldalainak megmunkálását végzi, míg az RMD páros csapozó a munkadarab két végének folyamatos megmunkálására szolgál. A Reignmac leírása szerint az RMM+RMD rendszer padló-, bútor- és dekorációs anyagok négy oldalának és két végének folyamatos profilmegmunkálására alkalmas. Ez a megoldás csökkentheti a külön gépek közötti kézi anyagmozgatást, javíthatja az anyagáramlást, és segítheti a nagyobb sorozatok gazdaságosabb gyártását.
Nagy hatékonyság, pontosság és biztonság
A Reignmac a gyártósor jellemzői között kiemeli, hogy a megoldás high-efficiency, precise, economic and safe, vagyis nagy hatékonyságú, pontos, gazdaságos és biztonságos rendszerként készült. Ez különösen fontos olyan termelési környezetben, ahol a gépsor nem alkalmi megmunkálásra, hanem folyamatos ipari termelésre dolgozik. A folyamatos vonalkialakítás segíthet abban, hogy a munkadarabok szervezetten haladjanak a gyalulási és csapozási műveletek között, ami jobb termelési ritmust és kiszámíthatóbb gyártási folyamatot eredményezhet.
Egyedi gépkombináció igény szerint
A gyártó külön kiemeli, hogy különböző kombinációs sémák tervezhetők az ügyfél igénye szerint. Ez azt jelenti, hogy az RMM+RMD gyártósor nem egyetlen fix gépösszeállítást jelent, hanem a feldolgozandó termékhez, az üzemi helyhez, az anyagáramláshoz és a kívánt kapacitáshoz igazítható. Ez nagy előny olyan faipari vállalkozásoknak, amelyek nem csak önálló gépet keresnek, hanem komplett, technológiailag átgondolt gyártósori megoldást szeretnének.
Faiparigepek.com - faipari gépek és technológiák
Vélemények
Reignmac RMM+RMD gyártósor négyfejes gyaluláshoz és páros csapozáshoz
A Reignmac RMM+RMD négyfejes gyalugép és páros csapozó gyártósor olyan ipari faipari megoldás, amely a munkadarabok hosszanti oldalainak és két végének folyamatos megmunkálását egy technológiai rendszerbe rendezi. A gyártói információk alapján a gépsor padlóanyagok, bútoripari elemek és dekorációs faanyagok négy oldalának, illetve két végének profilmegmunkálására alkalmas. Ez különösen hasznos olyan gyártási környezetben, ahol a termékeknek nemcsak hosszanti oldalon kell pontosan gyalultnak vagy profilozottnak lenniük, hanem a végeken is pontos, ismételhető csapozási vagy profilmegmunkálási művelet szükséges.
A gyártósor két fő technológiai egységből épül fel: az RMM négyfejes gyalugép a négyoldali megmunkálási feladatokat végzi, míg az RMD páros csapozó a munkadarabok két végének folyamatos feldolgozására szolgál. Ez a kombináció hatékonyabb termelési logikát adhat parketta-, bútoralkatrész-, padlóelem- és dekorációs anyaggyártásban, mert a különálló gépműveletek helyett egy szervezettebb, összekapcsolt gyártási folyamat alakítható ki.
A Reignmac gyári oldala szerint az RMM+RMD rendszer nagy hatékonyságú, pontos, gazdaságos és biztonságos megoldás. Ez a megfogalmazás jól mutatja, hogy a gépsor célja nem csupán a megmunkálás elvégzése, hanem a termelési folyamat stabilizálása és az anyagáramlás hatékonyabb megszervezése. A rendszer előnye, hogy az ügyfél igényei szerint eltérő kombinációban és vonalkialakítással is tervezhető, így a gyártósor az adott üzem kapacitásához, termékstruktúrájához és technológiai sorrendjéhez igazítható.
Ezért a Reignmac RMM+RMD gyártósor elsősorban azoknak a faipari vállalkozásoknak ajánlható, amelyek nagyobb sorozatban gyártanak padlóelemeket, bútoralkatrészeket vagy dekorációs profilanyagokat, és a négyoldali gyalulást, valamint a kétvéges csapozási/profilozási műveletet egy termelékenyebb gyártósori rendszerbe szeretnék integrálni.
Reignmac RMM+RMD Four Side Moulder + Double End Tenoner Production Line – gyártói oldal